środa, 29 października 2014

Zadbajmy o swoje zdrówko

Pierwszym czynnikiem zdrowego życia jest...samo zdrowie fizyczne. Człowiek całe życie wystawiony jest na różnego rodzaju choroby, schorzenia czy inne zdrowotne problemy.


Jedne z nich są mniej poważne, inne bardziej. Niektóre z nich są utrapieniem na wiele lat, jeszcze inne są naszym towarzyszem od początku do końca. Jeśli jednak nie jesteśmy skazanie na życie z chorobą wrodzoną lub ściśle przewlekła możemy zadbać o to, by choroby czasowe nas nie dotyczyły. W czasach kiedy mijamy tysiące ludzi na ulicach miast łatwiej jest zarazić się daną chorobą niż kiedyś - związane jest to z przebywaniem w otoczeniu różnych osób, które mogę byś nosicielem chorób. Warto działać profilaktycznie i stosować szczepionki, brać witaminy i unikać miejsc, które mogą być szczególnie szkodliwe dla naszego zdrowia.


Każda pora roku ma swoje wady i zalety, ale wszystkie mają pewną cechę wspólną - jeśli nie dostosowujemy swojego życia do nich możemy łatwo zachorować - i tak latem często wystawiamy się na działanie deszczu lub wychodzimy z wody nie zważając na to, że jesteśmy mokrzy - to jednak może przerodzić się w chorobę. Podobnie jest zimą, kiedy wielu z nas nieodpowiednio się ubiera lub wychodzi na zewnątrz z mokrymi włosami. Pozornie niegroźne czynności mogą jednak doprowadzić do poważniejszych chorób. Wiele chorób osłabia ciało człowieka i powoduje, że jest on mniej mobilny i aktywny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz