środa, 29 października 2014

Aktywne ciało to ciało zdrowe

Poza wspomniany w poprzednich postach czynnikach, warto również zainteresować się zadbaniem o rozwój naszej aktywności fizycznej. Samo podjęcie się tego typu działań jest proste i nie powinno nastręczać trudności - wystarczy tylko nieco motywacji i sportowe ciuchy, które ułatwią nam poruszanie się. 


Sposób na fizyczną aktywność jest mnóstwo - istnieją takie, które można wykonywać przez całe życie, istnieją też takie, które raczej zarezerwowane są dla pewnej grupy wiekowej ze względu na swoją trudność lub przydatność. I tak na przykład parkour to sport głównie dla osób w przedziale wiekowym 15-30, natomiast rozciąganie się to aktywność ceniona głównie przez seniorów. Aktywność fizyczna w głównej mierze jest jednak dostępna dla każdego. Istnieje wiele różnych form, którym możemy się poświęcić, niektórzy z nas chętnie przeznaczają wiele godzin na doskonalenie swojego ciałaNajważniejszą zaletą aktywności fizycznej jest jednak wspomaganie jego prawidłowego funkcjonowania. Sport zapobiega miażdżycy oraz wielu innym chorobom krążenia. Obniża ciśnienie i wspomaga funkcjonowanie mięśni. Znacząco wpływa na łatwość poruszania się w wielu przestrzeniach, wspomaga moc kości, jest również czynnikiem, który wywołuje radosne odczucia. Ćwiczmy, biegajmy, pływajmy, chodźmy na długie spacery, rozciągajmy się - dzięki temu będziemy zdrowsi i radośniejsi.


5 komentarzy:

 1. Rozciągać się można też w młodszym wieku. Stawy i ścięgna są wtedy w dobrym stanie. ;-)

  Sama uwielbiam ruch i widzę, jak źle wpływa jego brak - także na samopoczucie i nastrój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gibkość to cecha motoryczna, którą trzeba kształtować przez calutkie życie ! :))

   Usuń
 2. Nie wiem, czy to celowe, czy nie wiesz, że masz ustawioną weryfikację obrazkową komentarzy (która jest denerwująca i zniechęca do komentowania). Na początku blogger każdemu to ustawia, sama kiedyś też tak miałam, ale ktoś mi napisał i zdjęłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham sport ! :) I ćwiczę reularnie jakieś 4 razy w tyg :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry post. Warto tak żyć :)

  OdpowiedzUsuń