środa, 3 grudnia 2014

Przeziębienie i grypa - zmora jesieni

Sezon jesienno-zimowy w pełni a w tym roku podobnie jak w poprzednim i jak w następnym panuje prawdziwa epidemia zachorowań. Zachorowań na choroby pozornie niegroźne. Mowa tu o grypie i o przeziębieniu, które jednak zdarza się częściej. Zaczyna się najczęściej od bólu gardła a następnie przechodzi w katar i kaszel. U każdego choroba wygląda nieco inaczej jednak posiada wspólne punkty. Gorączka, bóle głowy i łamanie w kościach to typowe objawy ale nie tylko dla grypy!
Pod przykrywką grypy często o swoim początku dają przeróżne choroby: od tych całkiem lekkich po śmiertelne. Dlatego nigdy nie należy lekceważyć objawów grypopodobnych i warto skonsultować każdy taki przypadek z lekarzem. Lepiej dmuchać na zimne i tyczy się to też zdrowia.
Jeśli już złapie nas taka drobna infekcja to trzeba się liczyć z kilkoma dniami wracania do dawnej kondycji. Po prostu taka choroba musi chwilę potrwać i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Kolejną rzeczą jest odpowiednie dobranie leków. Należy brać coś na zbicie gorączki i ewentualnie na ból gardła. Przydatny może być także syrop na kaszel.
Należy także pamiętać o diecie i wypoczynku. Warto zastanowić się nad wzięciem kilku dni urlopu po to by w odpowiedni sposób wypocząć. To nasze zdrowie więc zadbajmy o nie. Bez względu na to co się dzieje powinniśmy jednak udać się do lekarza specjalisty, który określi czy potrzebne są antybiotyki.
Należy pamiętać także o szczepionkach na grypę. Są one praktycznie w pełni bezpieczne a mogą uchronić nas od przykrych następstw powikłań po grypie. Pamiętajmy, że ruch, zdrowa dieta i optymizm to także dobre sposoby na profilaktykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz