poniedziałek, 19 października 2015

Sposób na płaski brzuch


 Wyszczuplanie z kosmetykami

Kosmetyki wyszczuplające potrafią zmniejszyć obwód talii nawet o jeden rozmiar. Ale nie oszukuj się, że dzięki nim pozbędziesz się nadwagi! Kosmetyki modelują sylwetkę, ale nie powodują spadku wagi. Jeśli chcesz z ich pomocą spłaszczyć brzuch, nie możesz też objadać się do woli.

Dlaczego tyjesz właśnie tu? Organizm potrzebuje energii do życia. Najlepszym jej źródłem są tłuszcze. Ich gromadzeniem zajmują się komórki, zwane adipocytami. Odkłada się w nich nadmiar tłuszczu wtedy, gdy organizm otrzymuje go więcej, niż jest w stanie przetworzyć na energię. Największe skupiska adipocytów znajdują się na brzuchu, biodrach i udach.

Żegnajcie zapasy!

Kiedy organizmowi brakuje energii, zaczyna czerpać ją z komórek tłuszczowych. Wówczas tłuszcz ulega rozbiciu, adipocyty zaś się zmniejszają. Problem polega jednak na tym, że adipocyty chętnie magazynują tłuszcz, ale nie tak łatwo się go pozbywają. Czasem nie pomaga nawet niskokaloryczna dieta. Warunkiem sprawnego funkcjonowania adipocytów jest dostarczanie im tlenu i związków mineralnych. Nośnikiem transportującym substancje odżywcze i odprowadzającym produkty spalania jest krew i limfa. Kosmetyki wyszczuplające mogą skutecznie usprawnić ich krążenie. Poza tym zawierają aktywne składniki (kofeinę, wyciąg z alg morskich czy geranium), które mobilizują komórki tłuszczowe do usunięcia nagromadzonych "zapasów". Organizm może łatwiej pozbyć się toksyn i tłuszczu, uwolnionego z adipocytów. Aktywne substancje blokują też powtórne wchłanianie go przez komórki tłuszczowe. Efekty kuracji wyszczuplającej zauważysz po 3-4 tygodniach. W ten sposób obwód w talii może zmniejszyć się nawet o 5 centymetrów. Jeśli chcesz utrwalić ten efekt, powinnaś zacząć ćwiczyć i odżywiać się mniej kalorycznie.

Wyszczuplanie w gabinecie kosmetycznym

Kuracji wyszczuplającej brzuch i talię możesz się poddać w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub ośrodku SPA. Będziesz mieć pewność, że przeprowadzono ją fachowo, a kosmetyki, jakich użyto, były dobrej jakości. W trakcie każdego zabiegu wykonuje się peeling oraz intensywny masaż. Dzięki temu aktywne składniki docierają w głąb skóry.
Program modelujący talię.
Gdzie? W Instytucie Dermika Spa & Salon.
Jak to się robi? Pierwszy etap programu polega na stymulacji wyszczuplanych miejsc prądem o niskiej częstotliwości. Następnie w kapsule Vichy jest nakładana maska z wyciągiem z alg morskich, przyspieszająca spalanie tłuszczu. Zabieg kończy masaż izometryczny (masażysta intensywnie ugniata, rozciera i oklepuje brzuch, podczas gdy Ty napinasz mięśnie).
Co zyskujesz? W talii zgubisz 3-4 centymetry. Efekt utrzymuje się przez 3 miesiące.
Liczba zabiegów w serii: 8-10.
Cena zabiegu: 220 zł.
 
Wyszczuplający zabieg Thalgomince.
Gdzie? W Instytucie Thalgo.
Jak to się robi? Zabieg rozpoczyna peeling i masaż, do którego używa się kosmetyku Thalgomince Extracts. Rozbija on tłuszcz i ułatwia skórze pozbycie się toksyn. Potem nakłada się maskę ze zmikronizowanych alg morskich pozwalającą aktywnym składnikom głębiej wniknąć w skórę.
Co zyskujesz? Jesteś o rozmiar szczuplejsza w talii. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni.
Liczba zabiegów w serii: 8-12.
Cena zabiegu: 240 zł.
 
Mezoterapia.
Gdzie? W Salonie Urody Sharley, tel. (0-22) 636 46 66;
Jak to się robi? Lekarz ostrzykuje skórę substancjami powodującymi rozpad tłuszczu: kofeiną, wyciągiem z karczocha, nostrzyka, rutyną i prokainą. Igłę specjalistycznego aparatu wkłuwa na głębokość ok. 5 mm, aktywne substancje rozkładają się więc równomiernie.
Co zyskujesz? Masz o 4-5 cm mniej w talii. Efekt utrzyma się parę miesięcy.
Liczba zabiegów w serii: 5-8 co 10 dni.
Cena zabiegu: 300 zł.
 
Wyszczuplająco-modelujący zabieg.
Gdzie? W Instytucie Dr Irena Eris, tel. 0 801 121 111;
Jak to się robi? Specjalną szczotką wmasowuje się w skórę preparaty wyszczuplające. Potem: intensywny masaż ręczny lub elektrostymulacja. Ciało okłada się ciepłą maską torfowo-mineralną, owija folią, przykrywa kocem. Na koniec wciera się krem antycellulitowy.
Co zyskujesz? Obwód talii zmniejsza się o 3-4 cm. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni.
Liczba zabiegów w serii: 4-6.
Cena zabiegu: 130 zł.

Wyszczuplanie z tubki: instrukcja
Kosmetyki wyszczuplające stosuj dwa razy dziennie, po kąpieli lub prysznicu. Wcześniej rozgimnastykuj naczynia krwionośne, polewając skórę na przemian ciepłą i zimną wodą. Kosmetyk wmasuj, wykonując ruchy okrężne lub posuwiste, w kierunku od dołu do góry.

Koniec z wypukłościami!
Lift Minceur Anti-Caption Clarins 190 zł/200 ml
Co zawiera:
Wyciągi roślinne, ekstrakt z Uncaria Tomentosa, wyciąg z geranium i rzepiku.
Jak działa:
Ogranicza magazynowanie tłuszczu, zwiększa jego uwalnianie, poprawia krążenie. Przyspiesza proces wyszczuplania i ujędrnia skórę.

Firming Performance Juvena 154 zł/200 ml
Co zawiera:
Wyciąg z owocu granatu i herbaty paragwajskiej, ekstrakty z pszenicy i grzybów, kofeinę, polimery, witaminę E.
Jak działa:
Wyrównuje powierzchnię i poprawia elastyczność skóry. Pobudza syntezę kolagenu, ujędrnia, chroni przed wolnymi rodnikami, zwalcza cellulit.

Superflat Methode Jeanne Piaubert 369 zł/10 szt. (w salonach kosmetycznych)
Co zawiera:
Kofeinę, aktywny kompleks wyszczuplający Convertium, Cafeisilane oraz Theophollisilane C.
Jak działa:
Plaster, przyklejony na brzuch, ułatwia spalanie tłuszczu, blokuje jego dotarcie do komórek tłuszczowych, chroni kolagen i ujędrnia skórę.

Body Lift 10 Ventre Lierac 122 zł/200 ml
Co zawiera:
Elastyczne polimery, wyciąg z drożdży piekarskich, kofeinę, siarczan protaminy.
Jak działa:
Daje taki efekt jak kosmetyczny pas wyszczuplający i lifting. Rzeźbi brzuch, napina, uelastycznia i ujędrnia skórę.

Liposyne Vichy 98 zł/200 ml (w aptekach)
Co zawiera:
Adrenalyse, rutynę, miłorząb, escynę, kofeinę.
Jak działa:
Mobilizuje komórki do spalania tłuszczu, przeciwdziała jego gromadzeniu. Wyszczupla, ujędrnia i napina skórę.

Body Creator Shiseido 183 zł/300 ml
Co zawiera:
Kofeinę, specjalny aromat SLM, pochodną witaminy E, ekstrakt z Houttuynii i alg morskich.
Jak działa:
Przyspiesza rozkład tłuszczów; specjalny aromat stymuluje nerwy współczulne, powoduje wydzielanie noradrenaliny i pobudza spalanie tłuszczu.

AA Men Żel wyszczuplający Oceanic 27 zł/200 ml
Co zawiera:
Kofeinę, karnitynę, ekstrakt z guarany.
Jak działa:
Żel wyszczuplający dla mężczyzn redukuje nadmiar tłuszczu i modeluje sylwetkę.

Szczupła spod skalpela

Chcesz szybko pozbyć się tłuszczu i nie boisz się operacji? Poddaj się liposukcji. Zabieg, przeprowadzany przez chirurga plastyka, polega na mechanicznym rozbiciu tkanki tłuszczowej wprowadzaną pod skórę wibrującą końcówką specjalistycznego aparatu. Rozbity tłuszcz jest odsysany. W ten sposób można pozbyć się 3-4 litrów tłuszczu. Jeśli skóra na brzuchu jest luźna, lekarz może zdecydować o chirurgicznym usunięciu jej nadmiaru. Zabieg wykonuje się po liposukcji. Pozostawia on bliznę w dolnej części brzucha. Przed operacją, której mogą się poddać tylko osoby zdrowe, czekają Cię badania. Odsysanie przeprowadza się pod narkozą. Po zabiegu przez 7-10 dni jesteś wyłączona z normalnego życia, przebywasz w domu. Skóra wygląda ładnie po kilku tygodniach.
Uwaga: liposukcję może wykonywać tylko doświadczony lekarz! Cena takiego zabiegu: 5000-6500 zł.

Porównaj, jak radzą sobie z brzuszkiem kosmetyki wyszczuplające

Plusy: Działają miejscowo, wyszczuplają te partie ciała, które nimi posmarujesz.
Usuwają zalegający tłuszcz, którego trudno się pozbyć za pomocą ćwiczeń i diety. Stosowanie nie wymaga wysiłku. Pielęgnują skórę.
Minusy: Nie powodują spadku wagi. Efekty kilkutygodniowej kuracji trzeba podtrzymywać, powtarzając zabiegi raz lub dwa razy w miesiącu przez cały rok. Nie wzmacniają mięśni, nie poprawiają kondycji organizmu.

Zabiegi w gabinecie

Plusy: Wyszczuplają dokładnie te miejsca, na których Ci zależy. Pozbywasz się zalegającego tłuszczu, z którym nie radzą sobie ćwiczenia i dieta. Są intensywne. Usprawniają krążenie, poprawiają kondycję i wygląd skóry. Usuwają z niej toksyny.
Minusy: Nie powodują spadku wagi, ale ułatwiają pozbycie się nadprogramowych kilogramów podczas treningu. Efekty kuracji trzeba podtrzymywać, powtarzając zabiegi co 3-4 tygodnie przez cały rok. Nie poprawiają kondycji organizmu.

Liposukcja
Plusy: Pozwala usunąć bez wysiłku nawet duże złogi tłuszczu. Efekty są trwałe.
Minusy: Metoda inwazyjna, gojenie trwa kilka tygodni. Jeśli utyjesz, mogą się stać widoczne nierówności tkanki tłuszczowej, które powstały w czasie odsysania.

Trening
Plusy: Wzmacnia mięśnie kosztem spalonego tłuszczu. Ujędrnia ciało, poprawia wygląd skóry, kondycję i samopoczucie. Walczy ze stresem.
Minusy: Waga spada wolno, bo tłuszcz, który jest lekki, zastępują ciężkie mięśnie. Ćwiczenia nie usuną tłuszczu z takich miejsc, jak np. "zapuszczana" latami oponka wokół pasa. Wymaga sporego nakładu sił i energii - od kilku do kilkunastu tygodni ćwiczeń.

Dieta
Plusy: Oczyszcza organizm. Poprawia wygląd i samopoczucie. Bez rozsądnej diety żadna z powyższych metod nie będzie skuteczna!
Minusy: Chudniesz równomiernie, a nie tylko tam, gdzie chcesz. Wymaga silnej woli i czasu (szybki spadek wagi to stuprocentowa gwarancja efektu jo-jo!).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza