wtorek, 1 grudnia 2015

Terapie i leczenie alkoholizmu

Aby pokonać uzależnienie alkoholowe, należy mieć w sobie dużo determinacji. Przydaje się ona zwłaszcza w chwilach słabości i głodu alkoholowego. Konsekwencja i odpowiednie zmotywowanie to fundamentalny element niemal każdej terapii.

Dużo łatwiej pokonywać chorobę alkoholową z czyimś wsparciem, bo działa ono dodatkowo motywująco i budująco. Świadomość, że ktoś rozumie nasze problemy daje niezwykły komfort psychiczny i ułatwia dalsze podejmowanie się leczenia alkoholizmu.

Leczenie alkoholizmu często zaczyna się na poziomie małych kroków. Niepozornie nic nie znaczące szczegóły mogą wpłynąć na powodzenie kuracji. Dla przykładu małym kroczkiem wydaje się wykluczenie z menu wszystkich produktów z alkoholem, jednak patrząc szerzej to właśnie wykluczenie uzależniającej substancji z naszego jadłospisu spowoduje, że ograniczymy intensywność głodu alkoholowego.

Dużym wsparciem w leczeniu alkoholizmu jest zastosowanie terapii farmakologicznej z wykorzystaniem esperalu z disulfiram. Popularna wszywka poprzez swoje działanie w połączeniu z alkoholem, skutecznie wymusza pozostanie w stanie trzeźwości. Warto wypróbować ta metodę, ponieważ pomogła ona wielu osobom zmagającym się z chorobą alkoholową.

Więcej o leczeniu alkoholizmu esperalem przeczytasz na: www.wroclaw.wszywki-esperal.plBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza